GERİ DÖN

Koronavirüs ve Hijyen Hakkında Merak Edilenler

Winterhalter Hijyen ve Koronavirüs Hakkında Sık Sorulan Soruları Sizler için YANITLADI!

1. Endüstriyel bir bulaşık makinesi koronavirüsü ortadan kaldırır mı?

Evet,% 99,999'un üzerinde kaldırır. Winterhalter bulaşık makineleri DIN SPEC 10534'e göre sertifikalandırılmıştır. 5 log seviyesinden fazla mikrop azaltımını garanti eder. Pratikte, bu dezenfeksiyon seviyesine karşılık gelir. Yüksek temizlik ve hijyen seviyesi, etkili alkali temizlik maddelerinin doğru dozajda, yeterince uzun durulama sürelerinde tankta ve durulama sırasında kararlı, yüksek sıcaklık yönetiminde kombinasyonu ile elde edilir. Ön koşul, makinenin düzgün çalışması ve çalıştırılmasıdır.


2. Kimyasallar neden bu kadar önemli?
Uzmanlara göre SARS-CoV-2 virüsü, sözde zarflı virüslerden biridir. Virüsün genetik materyali bir yağ tabakası ile kaplıdır. Ve bu tabaka, profesyonel temizleyicilerin alkalilerinde (kül suyu) bulunanlar gibi yağ çözücü maddelere karşı hassastır. SARS-CoV-2 için henüz belirli bir bulgu mevcut değil ancak yüzeye zarar verdiğine ve dolayısıyla virüsü öldürdüğüne dair birçok gösterge var. Durulama sırasında, yeteri kadar alkali deterjan ve önerilen dozaj kullanılmasına özen gösterilmelidir.


3. Bulaşık makinesi neden el ile yıkamadan daha iyidir?
Bunun birkaç nedeni vardır: Makinede yıkama işlemi tamamen otomatiktir. Manuel yıkamadan çok daha fazla yüksek sıcaklıkta önemli ölçüde uzun aktif yıkama sağlar. Ek olarak, her zaman optimum dozajda yüksek konsantrasyonlu deterjanların kullanımı vardır. Yüksek sıcaklıklarda durulama yapan makine bulaşıkları o kadar iyi kurutur ki elle cilalanmalarına gerek kalmaz ve kurulama bezi kullanırken mikropların bulaşmasını engeller. Winterhalter gibi bulaşık makineleri bu nedenle sürekli olarak yüksek seviyede hijyenik yıkama sonuçları sunar. Makine bunu mümkün olan en kısa sürede, sepetin ve makinenin boyutuna bağlı olarak yaklaşık 20 bardağı hijyenik olarak iki dakikadan kısa bir sürede yıkayabilir.


4. Covid-19 ile ilgili bardak yıkarken nelere dikkat edilmelidir?
Bardakları elde değil, profesyonel bir bulaşık makinesinde yıkayın. Bu en güvenli ve en verimli olanıdır. 
Nedeni: Ticari bir cam yıkayıcı, DIN SPEC 10534'e göre temizlenir. Bu standart, bardakların alkali bir temizleyici ile 55 °C' nin üzerinde en az 90 saniye durulanmasını önerir. Winterhalter bardak yıkayıcıları bir adım daha ileri gider ve en az 60 °C sıcaklıkta yıkar - sonraki durulama sırasında parlatıcıyla 65 °C' nin altına düşmez. Ayrıca, mikropların yeniden bulaşmasını önlemek için, yıkama döngüsünden sonra temiz el veya eldivenlerle çıkarılmalıdır. Ve elbette, mikroplar kurutma bezinden geçebileceğinden bardaklar elle kurutulmamalı ve cilalanmamalıdır. Bunun yerine, manuel cilalamayı gereksiz kılan bir su arıtma teknolojisinin kullanılması tavsiye edilir: örneğin bir ters ozmoz cihazı.


5. Corona yüzünden bulaşık makinemin sıcaklığını arttırmak zorunda mıyım?
Hayır, Winterhalter gibi profesyonel bulaşık makinelerinde değil: Bulaşık yıkama ve durulama sıcaklıkları, DIN SPEC 10534'ün hijyen gereksinimlerinin karşılanması için en baştan ayarlanır. Emin değilseniz, ekrandaki çoğu makinede sıcaklıkları arayabilir ve kontrol edebilirsiniz. Veya müşteri hizmetlerinize sorun.


6. Bulaşık makinesinin dezenfeksiyon performansı nasıl kontrol edilir?
Güvenlik nedenleriyle, bulaşık makinelerimizin temizlik performansının hijyenik testinin, mikrop »E. faecium «. SARS-CoV-2 koronavirüs gibi bakteri ve virüsler dahil olmak üzere, son derece dirençli, özellikle ısıya dayanıklı ve bu nedenle çok sayıda mikrop için ideal bir temsilci olduğu düşünülmektedir. Bu hijyen testlerinde mikropların en az % 99,999'u Winterhalter bulaşık makinesinde çıkarılır. Dolayısıyla koronavirüsler de.


7. Corona bulaşık teknolojisini değiştirdi mi?
Hayır. Winterhalter'in bulaşık yıkama teknolojisi, her zaman doğru temizleyici ile birlikte yüksek sıcaklıklarda patojenleri giderecek şekilde tasarlanmıştır. Biraz daha eski bir bulaşık makinesine sahip olanlar bile Winterhalter' in hijyen güvenliğine tamamen güvenebilirler. Halen düzgün çalışıyorsa ve bakımı düzgün yapıldıysa.


8. Koronavirüs bardaklar, tabaklar ve çatal-kaşık-bıçak takımlarıyla yayılabilir mi?
Temelde evet: Hijyenik olarak temizlenmiş bulaşıkların bulaşık makinesinde yeniden kirlenmesi, enfekte bir kişinin hapşırması veya doğrudan yüzeye öksürmesiyle bulaşması mümkündür. Koronavirüslerin bulaşık veya bardak gibi yüzeylerde ne kadar süre hayatta kalabileceğine dair hala bilgi yok. Bununla birlikte, smear enfeksiyonuyla bulaşma oranının oldukça düşük olduğu tahmin edilmektedir. Ve bu nedenle risk de oldukça düşüktür.


9. Yıkama hijyenini iyileştirmek için de bir şeyler yapabilir miyim? 
Winterhalter bulaşık makinesi ile önemli hijyen bileşeni ayarlanır. Doğru ayarlanması durumunda, bu hijyene güvenebilirsiniz. Başka neler yapabilirsiniz: Temizlenmiş eşyaların hijyenik bir şekilde aktarıldığından, saklandığından ve hazır olduğundan emin olun.


10. Makineyi yıkarken nelere dikkat etmeliyim?
Gerçek durulama ile hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü Winterhalter'in bulaşık yıkama teknolojisi size mutlak hijyen güvenliği sunar. Yalnızca yukarı ve aşağı iş adımlarında hijyen korumasına uygunluğun sağlanması gerekir - yani makineyi yüklerken / boşaltırken ve temizlenen öğeleri hazırlarken veya saklarken. Burada temiz ve kirli alanların kesin olarak ayrılması önemlidir (alan ve personel). Örneğin çıkarmadan önce elleri yeterince yıkamayı, eldiven kullanımını ve kuru bir bezle parlatmamayı içerir. Sonuç olarak yeniden kirlenmeyi önleyen her şey diyebiliriz.

11. Makine, hijyenle ilgili arızaları rapor ediyor mu?
Evet, Winterhalter bulaşık makineleri ekrandaki hataları gösterir: örneğin, deterjan boşsa veya gerekli sıcaklıklara ulaşılamıyorsa.
Tüm Bulaşık Yıkama Makinelerimizi web sitemizden inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.