"200 TL" VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

GERİ DÖN

Kahve Trendi

    Hepimizin içecek anlamında tutkunu olduğu şeyler vardır bu hayatta. Hatta bazen arkadaşlar arasında “hayatında olmazsa olmaz üç içecek nedir?” gibi sorular sorulur. Suyun yaşamımız için gerekli olduğunu çıkarırsak, muhtemelen kahve bu üçlünün içinde muhakkak birçok birey için yer alacaktır. Çünkü kahve demek aslında sadece belli bir şeyden bahsetmemek demek. Kahve, çeşitleriyle bizlere farklı damak tatları sunabilmektedir. En çok “ben kahve sevmem” diyenler bile günümüzde farklı kahve çeşitlerinin artık daimi haline gelebilmektedir. Kahve kimi zaman muhteşem bir gün başlangıcı bizim için. Kimi zaman yorgunluk sonrası. Kimi zaman arkadaşlarla sohbetin bir parçası. Kimi zaman da bir çiftin aile içinde birbirilerine söz vermesine vesile.
    

     Kahve sözünü çok kullanırız hayatımızda. Bir işini hallettiğiniz bir arkadaşınızdan o iş için ücret istemediğinizde “o zaman sana bir kahve borcum olsun” diye bir teklif gelir. İlk kez buluşacak olan kişiler için de yine kaçınılmaz cümlelerden biridir: “o zaman bir kahveye çıkalım”. Aslında baktığımızda ve de düşündüğümüzde, hayatımızın birçok anında kahve var ve diyalogların, aktivitelerin içinde olmazsa olmazlardan. Bir yemek sonrası “hadi şuraya kahveye gidelim” diye teklif ederiz bazen. Hatta bazen daha yemek yemeden “yemekten sonra bir de kahve içeriz” deyip, onun hayalini bile kurarız yemek öncesinde. Hayatımıza böylesine yayılmış bir şeyin, elbette çeşitleri olmalı ki binlerce farklı damat tatlarına hitap edebilsin.
   

    Türk kahvesi gerçeğimiz var bizim. Kimin çok şekerli, kiminin orta şekerli, kimin de şekersiz tercih ettiği, telvesine kadar içilen, hatta telvesiyle bir de fal bakılan Türk kahvemiz… Onun yanında bir lokum, bir çikolata da olmazsa olmazdır. Kokusu ve tadıyla bizi mest eder, bir de kırk yıl hatır bırakır aramızda. Bundan dolayı kahveye yüklenen anlamlar oldukça fazladır. Artık günümüzde kahve sadece Türk kahvesinden ibaret değil… Granül kahve dediğimiz, pratik ve lezzetli kahveler de vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Peki granül kahve nedir? Tam olarak granül kahve ne anlama gelmektedir? Granül kahve, hazır kahve ya da bir başka deyişle instant coffee olarak isimlendirilir. Çekirdeklerin öğütülüp, kahvenin satışa ve sunuma hazır halde olması anlamına gelmektedir. Sadece sıcak suyla buluşan granül kahve, eşsiz lezzetiyle içime hazır hale gelmiş demektir. Tüm bunların yanı sıra, kahve makineleri de evlerdeki yerini almıştır ve birçok evin mutfağında bir kahve makinesi görmek mümkündür. Kimi kahveyi sade tercih ettiği için filtre kahve makinesini kendine yeterli görür. Kimi farklı lezzetler tercih ettiği için filtre kahve, Americano gibi sade tatların yanı sıra Cafe Latte, Mocha, Macchiato, Capuccino gibi lezzetli kahveleri yapabilen daha geniş kapsamlı kahve makineleri tercih etmektedir. Günümüzde kahve trendleri oldukça geniştir ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi her damak tadına ayrı bir şekilde hitap etmektedir. Sıcak yaz günlerinde soğuk kahveler de bu tercihler arasındadır mutlaka. Yine aynı şekilde marketlerden hazır alınan veya evde kahve makinesinde yapılan ya da çeşitli kahve satış noktalarında çeşitlerini bulabileceğimiz soğuk kahveler, sıcak havalarda sıcak içecek içemeyen ve tercih etmeyenlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak yaz sıcaklarında evden çıkmak istemeyen kahve tutkunlarının evlerinde muhakkak bir kahve makinesi olması gerekir. Hem evinizdeki gibi hiçbir yerde rahat edemezsiniz, hem de dilediğiniz kadar içebilirsiniz.